Olejki dla włosów. Jak stosować? - zdrowie uroda

olejek amla

Marokańskie kobiety do dziś wcierają ten

Uroda i piękny wygląd ciała stanowią priorytet dla każdej zadbanej kobiety. Nic zatem dziwnego, że większość pań stosuje regularnie różnorodne preparaty i olejki kosmetyczne wpływające korzystnie na poprawę wyglądu.

Olejki dla włosów. Jak stosować? - zdrowie uroda olejek amla

Olejek arganowy - najdroższy najbardziej ceniony olej na świecie


Olejek ten jest produkowany z owoców arganii żelaznej. Ze względu na cenne właściwości bardzo często jest nazywany „płynnym złotem Maroka”. Do wyprodukowania około litra olejku tłoczonego na zimno potrzebne jest około 30-35 kilogramów tych owoców.

Cenne właściwości olejku arganowego

Specyfik ten jest znany mieszkańcom Maroka od tysiąca lat. Jest on bardzo bogaty w cenne dla organizmu kwasy tłuszczowe i witaminę E, dzięki czemu działa bardzo korzystnie na cerę. Regularne używanie tego olejku sprawia, że skóra nie jest sucha, a powstałe zmarszczki znacznie się niwelują.

Płynne Złoto Maroka - idealny olejek na przesuszone i łamliwe włosy

Cenny olejek z dodatkiem owoców arganowych jest najlepszym przyjacielem zadbanych, gęstych i błyszczących włosów.
Marokańskie kobiety do dziś wcierają ten cenny specyfik w swoje pasma włosów. Regularnie aplikowany na końcówki włosów olejek skutecznie zapobiega ich rozdwajaniu się i przesuszaniu. Z kolei często wmasowywany w skórę głowy w widoczny sposób poprawia żywotność oraz strukturę włosów.

Idealny olejek na twarz i ciało

Ten znany od wieków preparat doskonale likwiduje problem suchości, szorstkości oraz łuszczenia się skóry w różnych partiach ciała. Regularne wcieranie go w łokcie i kolana jest gwarantowanym sposobem na miękką oraz piękną skórę.

Zawarty w tym specyfiku stygmasterol, tirukallol oraz witamina E znakomicie regeneruje naskórek, wzmacnia komórki oraz zapobiega pojawianiu się nieestetycznych bruzd na twarzy.

Co więcej ten marokański specyfik posiada cenne właściwości przeciwzapalne oraz doskonale chroni skórę podczas opalania.


Czym jest SPA? Wikipedia odpowiada

Spa (z łac. zdrowie przez wodę) – termin pochodzący z języka angielskiego, przyjęty rdzennie od belgijskiego miasta Spa, którego tereny od czasów starożytnych (ówcześnie obszar Imperium Rzymskiego) słynęły z leczniczych właściwości występujących tam wód termalnych.

Początkowo termin funkcjonował jako określenie kurortu z wodami leczniczymi lub lecznictwa przy użyciu wody. Obecnie bardzo szeroko pojmowany, bywa stosowany w ujęciu ogólnym jako określenie zabiegów mających na celu poprawę zdrowia i samopoczucia. Dawniej determinującym charakter spa czynnikiem było wykorzystywanie wód z naturalnych źródeł i surowców w miejscu ich pozyskiwania, dziś coraz częściej używa się różnorodnych metod leczniczych i terapeutycznych w dowolnej dogodnej lokalizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Salus_per_aquam


Atrakcyjna uroda to w znacznym stopniu

Atrakcyjna uroda to w znacznym stopniu rzecz odziedziczona. Rodząc się otrzymaliśmy pewną pulę atrakcyjności, na którą składają się rysy twarzy, cechy sylwetki, odcień skóry, jej skłonność do przesuszania się lub przetłuszczania. Możemy urodzić się z kręconymi włosami lub włosami prostymi. Mogą one układać się łatwo, być gęste lub niesforne.
Prawdą jest, że na wiele z tych rzeczy nie mamy wpływu, ale któż może powiedzieć, iż o urodę nie można dbać? Wielu obecnie znanych celebrytów, których niezbyt atrakcyjne zdjęcia sprzed lat możemy odnaleźć w internecie, potwierdza tę tezę.
Są rzeczy niemożliwe do zmienienia, ale nad wieloma można pracować. Dobre kosmetyki pozwalają wpłynąć na kondycję naszego ciała. Nawilżyć skórę, sprawić, że włosy będą bardziej lśniące. Niestety skład niektórych kosmetyków pozostawia wiele do życzenia. Dlatego chętniej sięgamy po produkty pochodzenia organicznego i ekologicznego.
Organiczne olejki kosmetyczne z powodzeniem mogą zastąpić drogie kremy. Posiadając podobne właściwości wygładzające, ujędrniające oraz nawilżające. Jak wszystkie produkty, także i oleje posiadają swoje klasyfikacje. Oleje schnące dobrze sprawdzają się przy cerze tłustej, półschnące przy mieszanej, a nieschnące przy suchej.
Olejek arganowy zasługuje na szczególną uwagę. Zwany płynnym złotem z Maroka ma nie tylko właściwości poprawiające wygląd. Przypisuje mu się również działanie prozdrowotne: od wzmacniania odporności, działań przeciwzapalnych, przez działania przeciwbólowe, aż po właściwości zmniejszania ryzyka chorób serca czy nowotworów.
Warto uwzględnić go w domowym zestawie do pielęgnacji.



© 2019 http://zdrowie-uroda.informator.bialowieza.pl/